Karasu’da Kitap Okuma Etkinliği

Karasu ilçesinde lise öğrencileri, kitap okuma etkinliği düzenledi.

Karasu’da Kitap Okuma Etkinliği
Atatürk Bulvarı’nda bir araya gelen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nden 50 öğrenci, heykel önünde oturarak bir saat boyunca kitap okudu.

Okulun matematik öğretmeni Ayşe Gökalp, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliği yaparak kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Öğrencilerle birlikte ilçe halkını da etkinliğe katarak kitap okuduklarını aktaran Gökalp, “Kitap okuma alışkanlığının biraz daha yaygınlaşmasını amaçladık. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Duyarlılık gösteren herkese teşekkür ederim.” dedi.

Edebiyat öğretmeni Ayhan Köse de, kitap okuma bilincinin öğrencilere ve Karasu halkına yayılması için böyle farklı bir etkinlik yaptıklarını kaydetti.

Etkinliğe katılan öğrencilerden Ebrar Karakuş, ilçe halkının ve arkadaşlarının kitap okumaya daha fazla özenmeleri için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, “Karasu’da okuma oranının artması için bizler elimizden geleni yapmaktayız. Alt sınıf arkadaşlarımızla da birlikte bu tür etkinliklere sene boyunca yer vermek istiyoruz.” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun ise, 21. yüzyılın gelişen Türkiye’sinin, okuyan ve okuduğunu anlayan öğrencilerin yetiştirilmesiyle oluşacağını ifade etti.

Etkinlikte öğrencilere bir yayınevi tarafından kitap hediye edildi. Kaynak : AA

Facebook İle Yorum Yapın

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Etiketler :

Karasu Firma Haberleri

Son Yapılan Yorumlar

Karasu’da Hergün Elektrik Kesintisi için Canan diyorki;

Karasu aziziye mah ve bayramın 2.günü saatlerdir elektrikler yok ? aynı rahatsızlık Sedaş yöneticilerinin evlerinde de varmı acaba Bayram günü biraraya geldiğimiz ailemizin yüzünü görmeden konuşmaya ç

FİSKOBİRLİK üreticinin "emanet" fındığına talip için bayram ali alemdar diyorki;

neden haberiniz var fındık 9 tl düşmüş kendiniz parayı buluyorsunuz

FİSKOBİRLİK üreticinin "emanet" fındığına talip için bayram ali alemdar diyorki;

boşuna o koltukta oturuyorsun lütfü bayratar