KARGEM El Sabunu Üreterek Ailelerine Katkı Sağlıyorlar

El Sabunu Üreterek Ailelerine Katkı Sağlıyorlar
Sakarya’nın Karasu ilçesinde 5 yıl önce hayata geçirilen KARGEM’de el sabunu yapımını öğrenen kadınlar, hem günün stresinden uzaklaşıyor hem de ürettikleri sabunları satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor Karasu Belediye Başkanı İspiroğlu: ‘Kurslar, sipariş atölyesi gibi çalışıyor. Kadınlar hem meslek öğreniyor hem de para kazanıyor’

El Sabunu Üreterek Ailelerine Katkı Sağlıyorlar
Sakarya’da Karasu Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nde (KARGEM) el sabunu yapımını öğrenen kadınlar, ürettikleri sabunları belediyenin standında satarak, aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Karasu Belediyesince 5 yıl önce açılan kursa katılan 72 kursiyer, gül, elma, armut, çilek, üzüm, erik, kayısı, kiraz, limon ve şeftali şeklinde kokulu sabunlar üretiyor. Özel sipariş de alan kursiyerler, ürettikleri sabunları belediyenin satış reyonunda müşterilerine sunuyor.

Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıldır devam eden kurslara yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Sabun yapımı kursuna farklı yaş grubundan 72 kursiyerin katıldığını belirten İspiroğlu, ‘Kurslar ev hanımlarına ek kaynak oluşturuyor. Kurslar, sipariş atölyesi gibi çalışıyor. Bayanlar hem meslek öğreniyor hem de para kazanıyor’ şeklinde konuştu.

KARGEM Müdürü Fatma Tatlı da kurs merkezinin terapi merkezi gibi işlev gördüğünü belirterek, günün stresinden uzaklaşmak için eğitim alan kadınların da olduğunu kaydetti.

Kursiyerler de hem meslek öğrendiklerini hem de ev ekonomisine katkıda bulunduklarına işaret ederek, ‘Burada ayrıca doktorsuz terapi oluyoruz. Yapmış olduğumuz ürünler, belediyenin satış reyonunda satılıyor ve ücretlerini biz alıyoruz’ ifadelerini kullandı.

sabun-kargem-(1)

Facebook İle Yorum Yapın

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Etiketler :

Karasu Firma Haberleri

Son Yapılan Yorumlar

Karasu’da Hergün Elektrik Kesintisi için Canan diyorki;

Karasu aziziye mah ve bayramın 2.günü saatlerdir elektrikler yok ? aynı rahatsızlık Sedaş yöneticilerinin evlerinde de varmı acaba Bayram günü biraraya geldiğimiz ailemizin yüzünü görmeden konuşmaya ç

FİSKOBİRLİK üreticinin "emanet" fındığına talip için bayram ali alemdar diyorki;

neden haberiniz var fındık 9 tl düşmüş kendiniz parayı buluyorsunuz

FİSKOBİRLİK üreticinin "emanet" fındığına talip için bayram ali alemdar diyorki;

boşuna o koltukta oturuyorsun lütfü bayratar